با رایحه ها دوست باشیم

ارسال شده در مرداد ۱۹ام, ۱۳۹۵ موضوع عطر و ادکلن توسط

عطر گل ها و گیاهان مختلف خواص دارویی فراوانی دارد. وقتی اسم دارو و خواص دارویی به میان می آید اولین تصویر شاید خوردن دارو باشد. مثلا فکر میکنیم باید معجونی از گل ها و گیاهان ساخته شود و بعد به صورت جوشانده و یا حلیم و یا هر چیز دیگری به صورت خوراکی استفاده شود. ولی یک راه دیگر هم هست که کمتر به آن توجه می کنیم و آن بوی خوش عطر گیاهان است. بله درست است خرید عطر و استفاده از بوی خوش آن برای تسکین و آرامش. رایحه درمانی که امروزه در حال گسترش است از این عطر استفاده می کند برای درمان بیماری ها. ما می توانیم این گیاهان مفید را بشناسیم و بدون هزینه خاصی از عطر و ادکلن آن استفاده کنیم.

چوب صندل: رایحه شیرین دارد و مورد توجه آقایان بوده و باعث تعادل بین روح و جسم می شود و به کنترل هیجانات درونی نیز کمک می کند.

نعناع: بوی خنک و تر و تازه نعناع باعث جلای مغز می شود. بسیار پرطراوت برای آدمهای عصبی و گرمایی است. برای آدمهایی که حواس پرت هستند جزو بهترین داروهای «آروماتراپی» محسوب می شود.

ملیسای هندی: عطری بسیار خنک که رایحه لیمو نیز در آن استشمام می شود. به درمان اختلالات عصبی کمک می کند و از تنش و افسردگی می کاهد. ملیسای هندی عطری خنک در تابستان بویژه برای آنهایی است که رانندگی می کنند یا پشت میز می نشینند.

مشک: رایحه ای که بیشتر در ادوکلنها یافت می شود و حس اعتماد به نفس را تقویت می کند.

کندر: بویی گرم و شیرین دارد و نقش فراوانی در آرام سازی مغز ایفا می کند. کندر بهترین رایحه ای است که در زمان مراقبه و مدیتیشن پیشنهاد می شود.

ارسال نظر به
XHTML::
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>