رایحه ها و خانواده عطرها را می شناسید؟

ارسال شده در مرداد ۱۲ام, ۱۳۹۵ موضوع عطر و ادکلن توسط

هنگام خرید عطر یکی از مواردی که خیلی تکرار می شود اصطلاحاتی از قبیل رایحه ها ی شرقی، رایحه های آروماتیک و .. شاید شما هم مثل خیلی از مردم بدون داشتن اطلاعتی در این مورد دست به خرید ادکلن مورد علاقه خود بزنید و البته نیازی هم به دانستن این اصطلاحات نداشته باشید. ولی ما اینجاییم تا هرچه را که میدانیم به اشتراک بگذاریم. در این قسمت انواع رایحه ها را نام می بریم و در مطالب بعدی به معرفی و بررسی تک تک این رایحه ها در عطر و ادکلن می پردازیم.. مارا همراهی کنید.

 

 

خانواده های بویایی عطرها :
 – آروماتیک (Aromatic)
– چایپر (Chypre)
– میوه ای (Citrus)
– گل دار (Floral)
– چرمی (Leather)
– شرقی (Oriental)
– چوبی (Woody)
اولین دسته عطرها که می خوایم ازش شروع کنیم ، رایحه های آروماتیک هستن ، در این دسته از خانواده بویایی فقط  عطرهای مردانه قرار می گیره ، یعنی تا به الان در دسته بندی آروماتیکها عطر زنانه وجود نداشته ، آروماتیک هم به معنای “معطر و خوشبو” ست .
به چه رایحه ای آروماتیک گفته می شه و در این دسته بندی چه نوع گیاهانی به کار رفته؟ (همون طور که می دونین عطرها از ترکیب رایحه گیاهان ، گل ها ، چوب و… ساخته می شن و نوع گیاهان به کار رفته در اون دسته بندی نوع خانواده بویایی رو تعیین می کنه )

“”رایحه های آروماتیک اغلب از ترکیب مریم گلی، رزماری، زیره سبز، استوخودوس، و دیگر گیاهانی که بوی تند علف گون دارند، ساخته می شوند. رایحه های آروماتیک اغلب با رایحه  مرکبات و رایحه های تند ترکیب می شوند. ترکیبات آروماتیک از عطرهای رایج برای  مردان به شمار می روند. “”

ارسال نظر به
XHTML::
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>