زمان عطر زدن از نظر اسلام

ارسال شده در مرداد ۹ام, ۱۳۹۵ موضوع عطر و ادکلن توسط

استفاده از عطر و ادکلن شاید از آن دسته از کارهایی باشد که بدون نیاز به سفارشات دینی و مذهبی، بسیاری از مردم به آن علاقه مند باشند. ولی دانستن اهمیت این موضوع از دید مدهب و دین مان خالی از لطف نیست. عطر زدن در دین اسلام و طبق روایات بسیار سفارش شده و حتی برای استفاده از بوی خوش و عطر آدابی هم وجود دارد. در این بخش به معرفی چند مورد از اوقاتی که عطر زدن در آن شفارش شده است می پردازیم. برای ادامه موارد با ما همراه باشید.

حالا که انواع ادکلن مردانه، ادکلن زنانه، عطر گرم، عطر سرد و … در هنگام خرید ادکلن و عطر مهم هستند؛ دانستن زمان استفاده از این ها نیز مفید است.

ماه رمضان

امام صادق علیه السلام می‌فرماید: هر کس در روز اول ماه رمضان یک کف گلاب به صورت بریزد، در آن روز از خواری و پریشانی ایمن گردد و هر که یک کف گلاب به سرش بریزد در آن سال از مرض سرسام ایمنی یابد. (۱۴) برای روز اول ماه رمضان اعمالی به شرح زیر است: ۱- غسل کند. ۲- خود را با گلاب خوشبو سازد و …(۱۵)

موقع زیارت

از جمله آداب زیارت این است که زوار محترم به هنگام زیارت لباس تمیز و مناسب بپوشند و خود را خوشبو کنندو … (۱۶)

 عید نوروز

امام صادق علیه السلام برای نوروز اعمالی را به معلی‌بن‌خنیس آموخت و به او فرمود: چون روز نوروز شود غسل کن و خود را کاملا خوشبو کن. (۱۷)

هنگام مسافرت

حضرت رسول صلّی الله علیه و آله و سلم هنگام مسافرت شش چیز را با خود همراه داشت: شیشه‌ی عطر، آینه، شانه، مسواک، سرمه‌دان، قیچی. (۱۸)

موقع بیماری

امام خمینی (ره) در حالیکه در بیمارستان بستری بودند و سرم به دست و پایشان وصل بود هم مستحبات زیر را ترک نکردند: تلاوت قرآن، شانه، عطر و … (۱۹)

 

 

ارسال نظر به
XHTML::
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>