لنوو هم در صف ارائه محصولات واقعیت مجازی است

ارسال شده در شهریور ۷ام, ۱۳۹۵ موضوع اخبار فناوری توسط

کمپانی لنوو که بزودی طی برگزاری کنفرانسی در سان فرانسیسکو از محصولات جدیدش رونمایی خواهد کرد، قصد دارد علاوه بر موبایل مجهز به پروژه تانگوی خود و خانواده Moto Z موتورولا، از محصولاتی با محوریت واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) نیز رونمایی به عمل آورد. به گفته کمپانی Movidius که در زمینه نرم افزار و تولید سنسورهای مختلف فعالیت می کند، لنوو و شرکت مورد اشاره در حال تولید سری محصولاتی در این حوزه هستند که انتظار می رود یکی از آنها نیمه دوم ۲۰۱۶ به بازار عرضه شود.


گفته می شود که لنوو از چیپ Myriad 2 کمپانی Movidius در هدست خود استفاده خواهد کرد که برای «بینایی کامپیوتری» بهینه شده و پیش از این در پهپاد DJI Phantom 4 مورد استفاده قرار گرفته بود. همچنین احتمال می رود که Myriad 2 وظیفه دنبال کردن حرکات بدن کاربر را هم در هدست لنوو برعهده داشته باشد. باید اشاره نمود که بینایی کامپیوتری این امکان را فراهم خواهد کرد تا دستگاه، قادر به تشخیص اشیا و اشخاص پیرامون خود باشد.

Movidius بیان نموده که هدست واقعیت مجازی در حال توسعه، دستگاهی قابل حمل برای این تکنولوژی خواهد بود که البته به هیچ وجه شباهتی به یک اسمارت فون نخواهد داشت. بنابراین می توان حدس زد که دستگاه جدید لنوو، احتمالاً ارتباطی با پروژه تانگو هم نداشته و اهداف متفاوتی را دنبال می کنددر این صورت، هدست می تواند تشخیص دهد کاربر به کدام سوی حرکت می کند که به واقع گرایی هرچه بیشتر تجربه محیط واقعیت مجازی منجر خواهد شد. چنین شکل پیشرفته ای از دنبال کردن حرکات بدن، در حال حاضر در پلتفرم Daydream گوگل و هدست Gear VR سامسونگ به چشم نمی خورد، با این حال هدست های گران قیمتی همچون HTC Vive و آکیلس ریفت به کمک سنسورهای خارجی به آن دست یافته اند.

تکنولوژی واقعیت مجازی، چند سالی است که توجه اهالی تکنولوژی و خصوصاً دوست داران بازی های ویدیویی را به خود جلب کرده و حالا دیگر تقریبا تمام کمپانی های بزرگ، مشغول توسعه هدستی برای خود هستند که لنوو هم به جمع آنها پیوسته است. هنوز به صورت دقیق نمی دانیم باید انتظار چه محصولاتی را داشته باشیم اما لنوو رویداد Tech World خود را فردا برگزار خواهد کرد که مطمئناً اطلاعات کامل تری در آن منتشر خواهد شد.

مدیرعامل Movidius، «رمی ال-کوازان» (Remi El-Quazzane) در این رابطه گفته است: «تکنولوژی ما به گونه ای ساخته شده تا عملکرد بینایی ماشینی را با در نظرگیری دسترسی به انرژی کمتر از ۱ وات، به حداکثر برساند. با انتخاب چیپ Myriad 2، لنوو از ابتدا در حال طراحی و توسعه ای هدستی واقعیت مجازی است.»

منبع Android Headlines

نظرات بسته شده.